Saulės kolektorių sistema: ar tai efektyvu?

Brangstant energijos ištekliams vis dažniau imam galvoti apie alternatyvas, kurios galėtų padėtų taupyti gamtos išteklius ir tuo pačiu apsaugoti gamtą. Dėl šios priežasties vis dažniau yra pasirenkami saulės kolektorių sistema, tačiau kartais yra suabejojama jų efektyvumu: taigi, ar toks pasirinkimas iš tiesų gali būti pats geriausias, ar vertėtų ieškoti kitų būdų, galinčių padėti taupyti energijos išteklius?

kolektoriaiBene dažniausiai manoma, kad Lietuvoje saulės energijos paprasčiausiai nepakaktų, norint naudoti saulės kolektorių sistemą, tačiau tai nėra tiesa: mūsų šalyje saulės spindulinės energijos kiekis yra vidutinis, ir visai nedaug nusileidžia kitoms Europos šalims, pavyzdžiui, Vokietijai, ir saulės energijos kiekis yra didesnis nei Didžiojoje Britanijoje. Klaidinga manyti, kad Lietuvoje saulės energijos kiekis yra nepakankamas, kadangi saulės kolektoriai yra sėkmingai naudojami net ir tose šalyse, kuriose saulės energijos kiekis yra dar mažesnis.

Be jokios abejonės, saulės kolektorių sistema leidžia sutaupyti pinigų: saulės energija gali būti naudojama karšto vandens paruošimui bei daliniam būsto šildymui, tad tai tikrai garantuoja, kad būsto išlaikymas kainuos kur kas pigiau.

Svarbu yra tai, kad saulės energija yra neišsenkanti, ko negalėtume pasakyti apie kitus energijos išteklius, tad pasirinkus saulės kolektorius jūs taupysite ne tik savo pinigus, bet ir viso pasaulio gamtos išteklius, kas šiandien yra tikrai labai aktualu. Net ir tuomet, kada orai nedžiugina, ir atrodo, kad saulės spinduliai neprasiskverbia pro debesis, tačiau saulės energija yra išgaunama visada, kad ir koks oras būtų už lango.

Pusę metų saulės energijos pakanka, norint paruošti karštą vandenį (mūsų šalyje jos pakanka nuo balandžio iki spalio mėnesio), tad tik pagalvokite apie tai, kiek pinigų galite sutaupyti tik per vienerius metus. Be jokios abejonės, saulės kolektorių įrengimas jums padės sutaupyti nemažai pinigų, ir galėsite būti užtikrinti, kad tokiu būdu prisidedate prie gamtos išsaugojimo. Įsitikinsite patys, kad saulės kolektorių sistema yra greitai atsiperkanti investicija, ir norėdami juos įrengti, jums tereikės kreiptis į specialistus.

Taigi, galite net neabejoti, kad toks pasirinkimas iš tiesų gali būti puikus: saulės kolektorių įrengimas yra gana paprastas, tai nepareikalaus didelių išlaidų, ir visa tai labai greitai atsipirks. Jūs ne tik taupysite savo pinigus, bet taip pat prisidėsite ir prie gamtos išsaugojimo, kas šiuo metu yra tikrai labai aktualu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *