Kvėpavimo pratimai: mažiau nerimo, daugiau energijos

Gilus įkvėpimas ir iškvėpimas gali būti paprasčiausias kelias į laimingesnį, sveikesnį ir harmoningesnį gyvenimą. Ar žinote, kad per dieną Jūs įkvėpiate ir iškvėpiate maždaug 20 000 kartų?

Tinkamas kvėpavimas reguliuoja ir atgaivina kūną, pakelia energijos lygį ir šviesina protą. Visa žmogaus plaučių talpa gali priimti 5-6 litrus deguonies, tačiau mes dažniausiai įkvepiame tik 0,5 litro ir atimame iš organizmo jam taip reikiamą deguonį. Esminė paslaptis, kaip tai pakeisti – tai stengtis kvėpuoti giliau ir pilniau. Tačiau tokių subtilybių geriausiai Jus pamokinti galėtų specialūs kvėpavimo seansų kursai.

Kokius privalumus suteikia taisyklingas kvėpavimas?

  1. Stiprina imuninę sistemą. Gilus kvėpavimas suteikia organizmui puikų gynybinį barjerą. Tai yra susiję su atsipalaidavimo efektu: sumažinama įtampa ir stresas. Be atsipalaidavimo, stresas pažaboja chemines medžiagas hormonuose, kurios gali pakenkti imuninei sistemai.
  2. Mažina nerimą. Pasirodo, kad mūsų kvėpavimo būdas turi stiprų poveikį baimės jausmui. Kai mes nerimaujame, kvėpuojame trumpais, skubiais, trūkčiojančiais įkvėpimais, atimdami deguonį iš savo organizmo. Ilgindami kvėpavimo ritmą, sulėtiname nervų sistemą, sumažiname širdies ritmą ir galiausiai aprimstame.
  3. Geresnė cukraus kiekio kraujyje kontrolė. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad praktikuojant diafragminį kvėpavimą 40 minučių per dieną, yra sumažinama tikimybė susirgti cukriniu diabetu. Pasirodo, gilus kvėpavimas gali stimuliuoti insulino gamybą. Ilgiau taip kvėpuojant yra mažinamas streso hormonas kortizolis ir kenksmingi laisvieji radikalai bei didinamas hormonas serotinas, atsakingas už laimingumą, kuris padeda sumažinti depresijos požymius.
  4. Geresnis dėmesio sutelkimas. Jei sujungsite gilų kvėpavimą su mintimis (panašiai kaip meditacija) ilgainiui pastebėsite, kad tampa vis lengviau sutelkti dėmesį į reikiamus dalykus. 2011 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad 20 minučių kvėpavimo seansas padidina deguonimi prisotintą kraujo tekėjimą į smegenis. Taip yra padidinama prefrontalinės žievės (atsakingos už koncentraciją) sritis.
  5. Pagerinama širdies veikla. Juk jei nuolat nerimaujate ir nervuojatės, Jūsų širdis stipriai plaka. Pakankamas deguonies kiekis netgi gali sumažinti kraujo spaudimą. Geriausia būtų užsiimti giliais kvėpavimais apie 40 minučių per dieną, tačiau galite tai praktikuoti ir bet kada, kada tik prisimenate ar atsiranda poreikis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *