Kam reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

SertifikataiNorintiems parduoti arba išnuomoti būstą neretais atvejais tenka pasirūpinti įvairiais formalumais, ir vienas jų – tai energinio naudingumo sertifikatas, kuris jau prieš porą metų tapo privalomu formalumu. Neretai kyla klausimas, kam tai yra reikalinga, ir ar tai – dar vienas bereikšmis formalumas?

Tenka pripažinti, kad energetinio naudingumo sertifikatas yra naudingas abiem pusėms: tiek būsto pirkėjams, kuriems yra svarbu žinoti, kiek kainuos pastato apšildymas, o taip pat ir pardavėjams, kurie tikisi pastatą parduoti pačia geriausia kaina. Tuo atveju, jei sertifikatas liudija, kad pastatas yra pakankamai ekonomiškas, tikrai galima tikėtis, kad jį pavyks išnuomoti arba parduoti savininkui palankiausia kaina, kadangi pirkėjai ar nuomininkai neretai sutinka mokėti daugiau pinigų, jei yra žinoma, kad pastatas bus pakankamai ekonomiškas. Taigi, galite net neabejoti, kad šis formalumas tikrai gali būti naudingas.

Jei jums yra reikalingas šis sertifikatas, tokiu atveju reikės kreiptis į specialistus, kuriuos galėsite susirasti tiesiog internetinėje erdvėje. Kai bus atlikti tam tikri reikalingi skaičiavimai, bus nustatoma energinio naudingumo klase, ir ji leis paprasčiau orientuotis, kiek kainuos pastato išlaikymas. Pirkėjai ar nuomininkai visada nori, kad namo išlaikymas nebūtų labai brangus, taigi, čia tikrai pravers sertifikatas, kuris galės parodyti, ar pastatas tikrai bus pakankamai ekonomiškas.

Jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju specialistai jums galės pateikti įvairius siūlymus, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą. Gana dažnose situacijose tai nepareikalauja didelių pastangų ir didelių išlaidų, ir tai, žinoma, visada gali būti labai naudinga.

Energetinio naudingumo sertifikato galiojimo trukmė yra pakankamai ilga – 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Tenka pripažinti, kad bėgant laikui pastato energetinis naudingumas gali kiek pasikeisti, ir dėl šios priežasties po 10 metų vėl tenka kreiptis į specialistus. Galite būti užtikrinti, kad šio sertifikato kaina tikrai nebus labai didelė, ir visada galima atrasti tokius paslaugos tiekėjus, kurie galėtų pasiūlyti atlikti tam tikrus darbus pačia geriausia kaina.

Taigi, įsitikinsite patys, kad energetinio naudingumo sertifikatas yra iš tiesų naudingas formalumas, kuris gali padėti pastatą parduoti ar išnuomoti savininkui pačia palankiausia kaina. Net ir tada, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, gali būti pateikiami įvairūs siūlymai, galintys padėti visa tai ištaisyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *