Energetinio naudingumo sertifikatas – svarbus formalumas

SertifikataiKai namo savininkas nusprendžia pastatą išnuomoti ar parduoti, tokiu atveju tenka pasirūpinti daugybe įvairių formalumų, ir vienas jų – tai energetinio naudingumo sertifikatas, parodantis, ar pastatas tikrai yra pakankamai ekonomiškas. Naudingumas yra žymimas klasėmis, ir kuo nustatyta klasė yra aukštesnė, tuo mažesnis namų šildymui sunaudojamas šilumos energijos kiekis. Turbūt nereikia net sakyti, kad dauguma potencialių būsto pirkėjų ar nuomininkų tikisi, kad pastato išlaikymas kainuos kuo pigiau, tad į šį formalumą visada yra kreipiamas dėmesys.

Bene dažniausiai namų savininkai baiminasi, kad gali būti nustatyta pakankamai žema naudingumo klasė, tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų: tuomet, kada specialistai atliks tam tikrus reikalingus skaičiavimus ir nustatys naudingumo klasę, taip pat dar galės būti pateikiami tam tikri siūlymai, kaip galima būtų padidinti naudingumą, ir tuomet energinio naudingumo klase gali būti nustatoma dar kartą. Be jokios abejonės, tai yra naudinga patiems pastatų savininkams: jie visada tikisi, kad pastatą pavyks parduoti ar išnuomoti didžiausia kaina, o tuomet, jei energetinis naudingumas yra pakankamai aukštas, visada yra galima tikėtis, kad pirkėjai ar nuomininkai sutiks mokėti didesnę pinigų sumą.

Norint, kad būtų nustatoma energetinio naudingumo klasė, svarbu susirasti profesionalius specialistus, kurie galėtų atlikti reikalingus skaičiavimus, ir šiandien įmonių, teikiančių tokias paslaugas, galima rasti ne taip ir mažai. Įsitikinsite patys, kad pasirinkimo galimybės yra gana nemažos, tad visada yra galima pasiskaityti klientų atsiliepimus bei palyginti teikiamų paslaugų kainas: tai tikrai visada gali padėti atrasti tokius sprendimus, kurie galėtų geriausiai pasiteisinti.

Galite būti tikri, kad sertifikavimo darbai ilgai netruks, ir sertifikatas bus išduodamas pakankamai greitai. Gana sudėtinga pasakyti, kiek tai gali trukti, nes darbų trukmė priklauso nuo pastato sudėtingumo bei dydžio, tad visada yra galima pasiklausti specialistų, kiek tai gali užimti laiko.

Įsitikinsite patys, kad energetinio naudingumo sertifikatas bus naudingas ne vien tik potencialiems pastato pirkėjams ar nuomininkams, bet ir jums patiems: net ir tuo atveju, jei nustatyta energetinio naudingumo klasė bus gana žema, specialistai jums galės pateikti įvairių siūlymų, kaip naudingumą galima būtų padidinti, taigi, namą galėsite parduoti arba išnuomoti jums pačia palankiausia kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *