Pastatų energetinis sertifikavimas ir jo nauda

Statybos dažnam sukelia daug rūpesčių. Taip pat ne mažiau problemų turima ir norint parduoti turimą nekilnojamąjį turtą. Daugiausia laiko užima visų dokumentų sutvarkymas. Visi žinome, kad Lietuvoje tenka labai daug praeiti, kad gauti reikiamus dokumentus. Turint būstą tampa aktualios energetinio naudingumo klasės, nes pastatų energetinis sertifikavimas yra būtinas norint parduoti ar nuomoti nekilnojamąjį turtą. Taigi, reikalingų dokumentų tik padaugėjo.

energetinio naudingumo klasėsNeverta išsigąsti, juk šis sertifikatas labai naudingas. Jis pravers ne tik tam, kuris parduoda ar nuomoja, bet ir tam, kuris perka. Energetinis naudingumas parodo, kiek šilumos reikės išnaudoti, norint apšildyti būstą. Kiek daug situacijų, kuomet norima parduoti prastai apšiltintą senos statybos butą ar namą už labai didelę kainą? Tikrai ne vienas ir ne du. Pirkėjas iš energetinio naudingumo sertifikato gali sužinoti ar nepermoka. Šiuo atveju pardavėjas tikrai nenudžiugs, tačiau, jei jis sąžiningas ir parduoda tinkamai apšiltintą būstą, tai toks sertifikatas leis pirkėjui įrodyti, kad jo būstą apsimoka pirkti. Tuomet ir pirkėjas liks patenkintas tokiu sandoriu, ir pardavėjas. Dabar labai vertinama tai, kad statybose būtų naudojamos kokybiškos šiltinimo medžiagos. Sandarumas turi didžiulę svarbą namams. Turint tinkamai apšiltintus namus ir norint juos parduoti belieka gauti sertifikatą. Tinkamai įvertintas būstas galės būti parduotas už atitinkamą kainą. Norint gauti energetinio naudingumo sertifikatą reikia jį užsakyti. Šis darbas netrunka labai ilgai. Atliekami reikiami skaičiavimai ir įvertinamas energetinis naudingumas. Žinoma, tai priklauso nuo pastato dydžio bei specialistų užimtumo, tačiau įprastai per vieną dieną galima jau turėti savo rankose šį dokumentą. Prireikus reikėtų nedelsti ir kuo greičiau jį užsakyti.

Energetinio naudingumo klasės yra nuo A iki G. Tokiomis raidėmis žymima, kad vartotojui būtų paprasčiau suprasti. Tarkim parduodamas senos statybos namas. Atliekamas pastatų energetinis sertifikavimas ir nustatoma, kad yra G klasė. Toks naudingumas įrodo, kad tokiame name šildymas kainuos labai brangiai. Perkant būstą, kurio energetinio naudingumo klasė yra A arba B galima būti ramiems, nes jie yra gerai apšiltinti ir žiemą neteks labai daug išleisti pinigų šildymui.

Kaip matome toks sertifikatas ne tik, kad būtinas, bet iš tiesų ir labai naudingas. Žinoma, geriau iš anksto pasirūpinti tuo, kad pastatas būtų kuo geriau apšiltintas ir naudojamos kokybiškos šiltinimo medžiagos. Tuomet neteks su nerimu laukti šaltojo metų laikotarpio ir sąskaitų už šildymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *