Energetinis sertifikavimas: kaip viskas vyksta?

Energetinis sertifikavimas reikalingas tuomet, ki norima namą parduoti arba išnuomoti. Energetinio naudingumo sertifikatas parodo, koks yra būsto energetinis naudingumas, tai yra, ar apšildant būstą sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Naudingumas paprastai skirstomas klasėmis nuo A iki G, kur A klasė yra pati aukščiausia, o G – pati žemiausia. Tais atvejais, kuomet reikia nustatyti energetinį naudingumą, gana dažnai iškyla klausimas, kur kreiptis, ir kaip viskas vyksta.

Visų pirma, teks kreiptis į įmonę, teikiančią tokias paslaugas. Jų šiandien galima rasti ne taip ir mažai, taigi, rinktis tikrai bus iš ko. Galite rasti ir tokių įmonių internetinius puslapius, kuriuose rasit preliminarius įkainius bei naudingos informacijos apie teikiamas paslaugas. Norėdami įsitikinti, kad tam tikra įmonė tikrai yra patikima, taip pat galite pasiskaityti ir atsiliepimus internete, ir tai, tikėtina, padės susidaryti pirminį įspūdį.

Gana dažnai šios įmonės gelbsti ir kitose situacijose, kas tai bebūtų, ar namo statyba bei jo pridavimas, ar energinis sertifikavimas, taigi, teikiamų paslaugų spektras gali būti tikrai platus. Jums tereikės išsirinkti jūsų lūkesčius atitinkančią įmonę ir kreiptis dėl tam tikrų paslaugų suteikimo nurodytais kontaktais. Kai sutarsite dėl jums reikalingų paslaugų, pavyzdžiui, dėl energetinio sertifikavimo, į jūsų namus atvyks specialistai, kurie atliks tam tikrus skaičiavimus. Kiek visa tai užtruks, priklausys nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas. Jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju dar gali būti teikiami siūlymai, kaip gali būti padidintas energetinis naudingumas, ir tai tikrai palanku pačiam namo savininkui.

Svarbu žinoti ir tai, jog energetinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų, ir praėjus šiam laiko tarpui, skaičiavimus tenka atlikti iš naujo. Per dešimtmetį energetinis naudingumas gali ženkliai nukristi, taigi, nieko nuostabaus, kad kas tiek laiko skaičiavimus reikia atlikti vėl. Taigi, jei planuojate išnuomoti ar parduoti namą, nepamirškite šio formalumo, ir kreipkitės į specialistus, kurie atliks reikalingus skaičiavimus. Gana dažnai sertifikatas naudingas ir pačiam būsto savininkui, kadangi tai vienintelis dokumentas, kuis gali įrodyti, kad būstas yra ekonomiškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *