Energetinio naudingumo sertifikatas ir kiti veiksniai

Mūsų namai – mūsų tvirtovė.

energetinio naudingumo sertifikatasVisi trokšta turėti savo svajonių namus. Dažniausiai jiems ir yra skiriamos didžiausios jūsų investicijos ir laikas. Kuomet susitaupėte užtektinai pinigėlių arba nusprendėte, kad imti kreditą ar banko paskolą tikrai verta – laikas ieškoti labiausiai jums tinkančių variantų. Dažniausiai namo paieškas lemiantis veiksniai yra kaina, vieta ir pačio gyvenamojo būsto būklė. Tiesa, išsirinkti namą tikrai yra lengviau nei jį parduoti, nes pardavimą dažnai seka nemažai veiksnių, o patys svarbiausi iš jų – dokumentų valdymas. Daugelis net nežino, koks svarbus yra energetinio naudingumo sertifikatas, kurio reikalingumas įrodytas kaskart bandant parduoti nekilnojamąjį turtą. Jis būtinas, kad nekilnojamąjį turtą parduodantis asmuo žinotų už ką mokami pinigai. Tiesa, ne visi iki galo suvokia, koks tiksliai darbas atliekamas užsisakius tokio tipo paslaugas. Įvertinus iš šalies – asmuo atvyksta, pamatuoja, apskaičiuoja, apžiūri, suveda dokumentus ir išvažiuoja. Tad kokį tiksliai darbą jis atliko?

Kas yra energetinis naudingumo sertifikatas ir su kuo jis valgomas?

Šio tipo paslauga įvertina jūsų gyvenamojo ploto energetinę būklę. Didžiausias dėmesys skiriamas šildymui: kiek ploto kainuoja apšildinti kiekvieną centimetrą net ir įvertinus langų ir durų varstymus. Juk mūsų šalyje šildymo sąskaitos kai kuriuos šiek tiek gąsdina. Tad kuo mažiau sumokėsite už šildymo išlaidas – tuo daugiau klientų norinčių pirkti jūsų būstą atsiranda.

Namo pridavimas ir su juo keliaujantys veiksniai…

Tiesa, jums bus reikalingas ne tik energetinio naudingumo sertifikatas, tačiau ir kiti papildomi dokumentai, be kurių šiuo metu net parduoti namo beveik neįmanoma. Bet kuriuo atveju verta samdytis profesionalus ir jiems sumokėti už atliktas paslaugas. Taip ženkliai kyla pačio nekilnojamojo turto paslaugos.

Namo pridavimas, tai nekilnojamojo turto savininko turimi dokumentai, kuriuose pažymimi šie aspektai:

  1. Triukšmo matavimai: sakoma, kad šiuolaikinių butų sienos popierinės. Kokie veiksniai tai lemia ir kaip juos išspręsti?
  2. Kadastriniai matavimai: būtini kaskart pakoregavus nekilnojamojo turto išsidėstymą. Net ir buto lygmenyje (išgriovus sieną).
  3. Vandens ir akustiniai tyrimai taip pat apima namo pridavimą;
  4. Namo pridavimas pateikia duomenis statybų inspekcijai apie turto išbaigtumą ir galimybę juo naudotis.

Namo pridavimas gali reikalauti jūsų kantrybės. Jei pasisamdysite profesionalus, kurie puikiai išmanys savo darbą – viskas bus atlikta už jus. Svarbiausia, kad kreiptumėtės kuo anksčiau. Taip nepermokėsite už paslaugas ir galėsite džiaugtis greitai ir kokybiškai sutvarkytais dokumentais.

"Kiekvienas šeimos tėvas turi būti šeimininku savo, o ne kaimyno namuose" (Volteras).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *