Topografiniai planai

Prireikus atlikti bet kokius projektavimo darbus ar norint pakeisti žemės paskirtį reikalingi ne tik įvairūs leidimai, bet ir topografiniai planai. Kas tai? Tai yra tam tikras žemėlapis, kai sudaromas sklypo grafinis vaizdas. Jis vaizduojamas stambiu masteliu. Negalvokite, kad tai paprastas darbas, kurį gali atlikti bet kas.

Dažniausiai topografinis planas sudaromas 1:500, 1:1000 ar 1:2000 masteliu. Norint pradėti darbus būtina pateikti ir tam reikalingus dokumentus: žemės sklypo nuosavybės dokumentai, žemės sklypo geodezinis planas ir žemės sklypo registracijos patvirtinimas. Taip pat būtina žinoti, kad bus reikalingos topografinės nuotraukos. Dažniausiai pradedant naujas statybas būtini ir šie planai. Jei Jūsų statybų darbais rūpinasi samdyta įmonė, tai Jums nereikia tuo rūpintis. Visa tai bus atlikta už Jus, tačiau jei viskuo tenka pasirūpinti Jums, tai teks patiems ieškoti reikiamos informacijos. Juk tiek daug reikia žinoti įvairių įstatymų ir turėti tiek daug dokumentų, kad galima ir pasimesti. Prireikus pagalbos, kreipkitės į tokius darbus atliekančias įmones.

Topografinis planas, kuriame nurodomas žemės paviršius vaizduoja esamą situaciją. Jame bus nurodyti visi esami pastatai ir statiniai, atstumai, kontūrai, reljefai požeminiai tinklai bei kiti svarbūs faktai. Būtina žinoti, kad topografiniai planai privalo būti parengti ne vėliau kaip prieš vienerius metus, prieš pradedant bet kokius projektavimo darbus. Be to, visa tai turi būti suderinta su atitinkamomis valstybinėmis įstaigomis. Taigi, kaip matome tai nėra tokie paprasti darbai, kuriuos gali atlikti bet kas.

Šiuolaikinių technologijų dėka dabar galima greitai rasti visą dominančią informaciją apie topografinius planus atliekančias įmones. Galite perskaityti atsiliepimus apie dominančias. O gal Jums svarbu kaina? Tuomet ieškokite tokių įmonių internetinių svetainių, kuriose turi būti pateikta visa dominanti informacija apie tai. Ne išimtis ir kainos. Turėdami skirtingų įmonių kainas galėsite jas palyginti ir išsirinkti tinkamas. Ne tik kaina, bet ir atlikimo laikas svarbus. Todėl prieš užsakant paslaugas būtinai susitarkite per, kiek laiko bus atlikti visi darbai. Jei tai skubos tvarka reikalingi dokumentai, tai ir kaina padidės. Jei norite sutaupyti, tai geriau iš anksto išsirinkite tinkamus specialistus ir susitarkite dėl atvykimo laiko. Taip bus paprasčiau ir pigiau.

Topografinių planų sudarymas yra kruopštus darbas, kurį patikėkite patikimiems specialistams. Jie pasirūpins visais reikalingais dokumentais ir Jums perduos jau paruoštus planus, kurie bus suderinti valstybinėse institucijose. Jums beliks rūpintis tolimesniais darbais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *