Namų planai

Visi svajojame apie jaukius namus. Daugeliui, kurie galvoja apie naują būstą ir nusprendžia statytis iškyla daug klausimų nuo ko gi pradėti. Svajonės prasideda nuo planavimo. Taigi namų planai arba namų projektai yra pirmasis žingsnis svajonių namų link. O viskas baigiasi, kai įvyksta namų pridavimas.

Projekto ruošimas labai atsakingas darbas. Jį patikėkite patyrusiam architektui, kuris galės ne tik įgyvendinti Jūsų didžiausias vizijas, bet ir patars kaip geriau išplanuoti erdves. Internete galime rasti tūkstančius namų projektų. Verta žinoti, kad pigiau įsigyti kartotinį projektą, nei individualų. Tačiau, jei nerandate tinkamo, tai net neabejokite ir užsisakykite tokį, kuris išpildys didžiausias Jūsų svajones. Juk namas statomas ne vieneriems metams. Jame Jums reikės gyventi, tad pasirūpinkite savo komfortu.

Dažniausiai namų planai skirti dviejų aukštų pastatams, tačiau Lietuvoje po truputį populiarėja ir vieno aukšto statiniai. Argumentų už ir prieš vienokį ar kitokį pasirinkimą yra daug. Vieniems patogiau, kai nereikia lipti laiptais į antrą aukštą, kitiems geriau, kai yra du aukštai, nes taupomas žemės sklypas, ant kurio stovi namas. Vieni skaičiuoja, kad dengiant mažesnį stogą sutaupoma. Taigi įvairių nuomonių daug, o rinktis reikia Jums.

Po statybų projekto darbų galima organizuoti statybos darbus, skaičiuoti sąmatą ir rinktis įmonę, kuri atliks šiuos darbus. Svarbu pasirinkti patikimą. Atkreipkite dėmesį į medžiagas, kurios bus naudojamos namo statybai. Neverta taupyti ir įsigyti prastos kokybės. Taip pat pasidomėkite kokia šilumos varža bus pastate. Gerai apšiltintas namas atsipirks, tad ir čia neverta taupyti. Langai, durys, sienos, stogas ir grindys taip pat svarbios, kaip ir santechnika. Būtina pasidomėti ir naujovėmis statybų sektoriuje. Ypatingai, jei darbus atliks skirtingos įmonės ir darbuotojai. Samdant vieną įmonę bus paprasčiau. Taip pat sunkus klausimas iškyla tuomet, kai reikia pasirinkti šildymo sistemą. Ar šildyti namus kieto kuro katilu, ar dujiniu, o gal šiuolaikinėmis alternatyvomis, pavyzdžiui, geoterminiu ar infraraudonųjų spindulių šildymu? Tai sudėtinga. Reikia ne tik įvertinti sistemos atsiperkamumą, bet ir, kiek kainuos jos priežiūra. Po visų statybos darbų laukia ne mažiau svarbus darbų etapas. Namų pridavimas reikalingas tam, kad būtų pripažintas pastato tinkamumas jį naudoti.

Namo statybos ilgai trunkantis darbas. Tai atsakingas procesas, kurio rezultatas priklauso nuo daugelio dalykų. Patikėkite šiuos rūpesčius tiems, kurie tai išmano geriausiai. Tuomet namų šiluma ir jaukumu džiaugsitės daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *