Kompostavimas: kaip tai daryti?

Kompostavimas gali iš tiesų praversti, kuomet norima, kad dirvožemis būtų kuo derlingesnis. Kadangi vis daugiau žmonių ima rūpintis ekologija,nieko nuostabaus, kad kyla klausimas, kaip turi būti atliekamas kompostavimas, ir kokios medžiagos jam gali būti naudojamos. Taigi, kaip tai daryti?

kompostavimasKompostuojant svarbu žinoti tai, kad dirvožemis taps derlingas dėl tam tikrų organizmų, kurie minta tam tikromis medžiagomis. Dėl šios priežasties gali būti kompostuojamos visos organinės atliekos, kurios neretai yra išmetamos. Taip daroma visiškai be reikalo, kadangi šios medžiagos keliauja į sąvartynus, ir joms yrant susidaro metano dujos, kurios turi ženklią įtaką globaliniam atšilimui. Taigi, jei nuspręsite kompostuoti tam tikras atliekas, tokiu atveju galėsite būti ramūs, kad elgiatės teisingai: kompostavimas ne tik turės teigiamos įtakos dirvožemio derlingumui, bet tuo pačiu jūs pasirūpinsite ekologija.

Teigiama, kad norint ką nors pakeisti pasaulyje, reikėtų pradėti patiems nuo savęs, ir kartais visai paprasti dalykai gali daryti tikrus stebuklus. Tuo atveju, jei mažiau buitinių atliekų keliaus į šiukšlynus, jūs tikrai būsite padarę gerą darbą.

Labai svarbu yra tai, kad kompostuojant būtų palaikomas optimalus drėgmės ir šilumos santykis. Tokiu būdu yra sudaroma tinkama terpė mikroorganizmams daugintis, ir galima pasiekti tikrai puikių rezultatų. Taip pat svarbu ir tai, kad norint išvengti įvairių piktžolių augimo, kompostas turėtų būti apdirbamas gana aukštoje temperatūroje: tokiu būdu yra sunaikinamos sėklos, tad galima nesirūpinti, kad išdygs piktžolės.

Kaip ir ką kompostuoti, tikslios instrukcijos tikrai nėra, ir iš pirmo karto viskas gali pavykti ne taip, kaip tikitės. Vis dėlto, bėgant laikui ir bandant viską atlikti vėl ir vėl iš naujo, atsiranda teigiama patirtis, kuri gali jums padėti lengviau apsispręsti, ką ir kaip reikėtų atlikti. Net ir tuo atveju, jei viskas nepavyksta iš pirmo karto, nusivilti tikrai neverta, ir bandant tai atlikti kitą kartą, tikėtina, kad bandymai bus sėkmingesni.

Nors šiandien komposto galima įsigyti įvairiose prekybos vietose, tačiau visada svarbu įvertinti, kokia yra jo sudėtis, ir ar kompostas yra ekologiškas. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kokioje temperatūroje yra apdirbtos medžiagos – aukštesnė apdirbimo temperatūra tikrai padės išvengti nepageidaujamų piktžolių.

One thought on “Kompostavimas: kaip tai daryti?

  1. Kompostavimas dažnai praverčia, kai siekiama, kad esamas dirvožemis būtų kuo derlingesnis ir jame suvešėtų kuo daugiau sodininko mėgstamų daržovių ar prieskoninių žolelių. Sukonpostavus dirvožemį iš ties padidėja auginamų daržovių kiekis, jos būna didesnės, o ir spalva intensyvesnė. Taigi visiems sodininkams itin rekomenduoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *