Apie darbą ir mokesčių grąžinimą

Labai dažnai girdime žmones skundžiantis, kad valstybė netinkamiems tikslams panaudoja jų, mokesčių mokėtojų pinigus, kažkokias pirkdami paslaugas, kurių kažkas galbūt nenorėtų. Tarsi mokesciu grazinimas tokiu visuomeniniu būdu turėtų iškart patenkinti visų žmonių poreikius. Tačiau mes žinome, kad tokie dalykai niekada yra neįmanomi, taigi, nereikia stebėtis, kai mokesčių panaudojimas visada tenkina tik tam tikrus žmones. Tačiau, jeigu jūs iš tiesų norite, kad visi mokesčiai būtų grąžinami taip, kaip jums atrodo labiausiai tinkama, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį, kokiais atvejais jums apskritai gali būti asmeniškai grąžinami mokesčiai.

Kur dirbote: Lietuvoje ar užsienyje

Susigrąžinkite mokesčiusKaskart emigrantai, kažkiek laiko oficialiai padirbę užsienyje, deklaravę pajamas ir mokesčius Lietuvoje, labai išsigąsta, atsiradus jų deklaracijose ir informacijai apie darbą užsienyje. Kartais bijomasi, kad teks sumokėti pinigus už tokius darbus, už kuriuos mokesčiai jau buvo kartą mokėti. Tačiau net ir paskambinus į mokesčių inspekciją, paaiškinus, kad kažkada domino free ads in London, taip pat teko pagal tą skelbimą ir dirbti, o dabar atsirado iš kažkur pretenzijos dėl mokesčių, sužinome, kad pasirodo tų mokesčių antrą kartą mokėti nereikia. Tad iš kur tas nesusipratimas? Deklaracija rodo tai, ką matome, tačiau iš tiesų Lietuva yra sudarius sutartis su 44 valstybėmis, kur dirbant nėra taikomas dvigubas apmokestinimas ir Lietuvoje antrą kartą mokesčiai nebemokami.

Pildykite deklaracijas

Tačiau grąžinti mokesčius jums darbdavys gali ir užsienyje, ir Lietuvoje, priklausomai nuo to, kur dirbote. Tarkime, trumpą laiką dirbote Londone fabrike, statybose, kavinėje ar bet kokioje kitoje įmonėje, kur jūs dokumentai buvo oficialiai sutvarkyti. Taigi, pagal tai, koks tai darbas, ir pagal tai, ar studijuojate arba turite kitokių socialinių garantijų, jums gali būti taikomas mokesciu grazinimas. Jums tereikės pasirašyti keletą dokumentų, kuriuos gal jau net iš karto parūpins darbdavys. Lietuvoje taip pat būkite budrūs, jeigu dirbote, nepražiopsokite to termino, kada turi būti pildomos deklaracijos. Žinokite, kad jeigu jums turi valstybė kažkiek grąžinti pinigų, tai greičiausiai jų sulauksite tada, kai laiku būsite supildę deklaraciją. Apskritai, dokumentų pildymo vėlavimas visada yra problema, o jeigu viską padarysite ne tik laiku, bet dar ir patys pirmieji, tai ir savo mokesčius susigrąžinsite tikrai greitai. Be to, verta paminėti, kad daugiausiai šansų gauti grąžinamus mokesčius turėsite tada, kai būsite pradirbę keletoje skirtingų darbų, kelis kartus trumpam esate buvę įdarbinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *