Tyras namų oras – sveikatos šaltinis

Paskutiniu metu daktarai vis dažniau akcentuoja, kad prastas namų oras yra labai dažna įvairiausių ligų priežastis. Deja, lietuviškas klimatas neleidžia visą laiką namuose būti atsidarius langus, kadangi šerkšnui pagavus kambario sienas, galime paprasčiausiai sustingti. Juokas juokais, tačiau tinkama vėdinimo sistema tiesiog būtina, kad oras namuose būtų šviežias ir gaivus. Tai ne tik užtikrins geresnę sveikatą, tačiau tuo pačiu ir nuotaiką, kuri labai stipriai formuojasi remiantis net ir į tokias smulkmenas, kaip O2. Geriausiai tyro oro trūkumą gali išspręsti kondicionieriai, kurie pagal savo stilių, pritaikomi tiek įvairiausio pobūdžio tiek paskirties namams.

kondicionieriaiKondicionierius – patogiausias būdas įkvėpti tyro oro

Miestiečiams labai svarbu rasti tinkamiausią kondicionierių, kuris užtikrintų, kad pro langą į namus patenkantis oras būtų kuo mažiau kenksmingas. Kondicionieriai – patogiausios galimybės gauti geriausią rezultatą. Jie skiriami pagal savo prisitaikymą namuose. Atsižvelgiant į tai, kuriame kambaryje ruošiatės jį pritaikyti, reikia rasti ir optimaliausią pasirinkimą:

  1. Sieniniai kondicionieriai pats populiariausias tipas. Privalumai: mažas matomumas, programavimo galimybė bei alergenus nukenksminantys prietaisai.
  2. Mobilūs kondicionieriai yra nešiojami, tad jų vieta nuolatos gali kisti. Pastarasis susideda iš vieno bloko ir dažniausiai „judina“ patalpoje esantį orą.
  3. Grindiniai kondicionieriai yra montuojami po langais. Veikimo principas sustatytas taip, kad šviežias oras kiltų į viršų.

Geriausia rinkitės tokį, kuris yra pritaikytas visiems metų laikams. Jei finansai leidžia: vienas gali būti montuojamos vasaros sezonui, kitas − žiemos. Šviežias oras suaktyvins jūsų mintis ir pagerins nuotaiką.

Kaip žaidžiama su rekuperacija?

Rekuperatoriai yra įrenginiai, kurie padeda suvaldyti namuose esančią šilumą. Lietuvoje tai labai aktualus įrenginys apie kurį sužino vis didesnė visuomenės dalis. Juk mokėti tūkstantines sumas už šilumą gali sau leisti ne kiekvienas, o įsigiję įrenginį pastebi, kad šildymo išlaidos sumažėja per pus. Principas gana paprastas: iš patalpų šalinamas oras yra veikiamas rekuperacijos ir taip iš laiko į namus patenkantis oras yra šiltas. Teisingai sumontuota technika padės užtikrinti teisingą oro kiekį namuose ir taip ne tik pastarąjį vėdint, tačiau tuo pačiu ir šildyti.

Rekuperatoriai pagal sav galią, išdėstymą taip pat yra skiriami į tipus, kurie savitai yra konkrečiai labiausiai tinkami. Įrangą sumontuoja profesionalai, tad vienintelis dalykas, kurį privalote atlikti jūs – džiaugtis esama situacija.

Tinkamas oras yra labai svarbus ne tik mūsų kvėpavimo takams, tačiau ir visam organizmui. Juk kiekvienas pastebime, kad tinkamai išvėdintas kambarys tarsi suteikia papildom jėgų ir stimulo imti aktyvios veiklos.

One thought on “Tyras namų oras – sveikatos šaltinis

  1. Kondicionieriai tikrai nėra pats sveikiausias dalykas namams. Karštą vasaros dieną pabuvus prie kondicionieriaus galima nemenkai susirgti. O rekuperatorius visai kitas reikalas, visa įrangos kaina atsipirko per vieną žiemos sezoną, sutaupant išlaidas, išleidžiamas už šildymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *