Balansinis dviratukas atneša ir iš pirmo žvilgsnio nepastebimos naudos

Vaikiškas dviratukasBalansinis dviratukas yra vis labiau ir labiau populiarėjanti transporto priemonė, skirta vaikams. Ko gero, daugelis žmonių, paklausti, kodėl ši transporto priemonė vis labiau ir labiau tampa populiaresne, atsakytų, jog tai yra todėl kad jie atneša daug naudos: skatina vaiko judrumą be augimą, laviną raumenis bei koordinacija, be to, yra puiki paruošiamoji priemonė važiavimui paprastu dviratuku. Tačiau negalima nepastebėti labai įdomaus dalyko: visi išvardinti šios transporto priemonės privalumai neša akivaizdžiai pastebimą naudą, tačiau ne ką mažiau svarbu yra ir tai, jog būtent balansinis dviratukas atneša ir tokios naudos, kuri gali būti ne tokia akivaizdi, tačiau labai prasminga. Būtent apie tai ir papasakosime plačiau.

Paprastai, kai vaikas važinėja tokiu dviratuku, jį lydi ir viena iš tėvų (arba abu), ar suaugęs asmuo (neretai tai būna močiutė ar senelis. Iš pirmo, žvilgsnio gali kilti klausimas: o kas čia tokio ypatingo? Tačiau, jei šį klausimą užduotumėte sau dar kartą, pamatytumėte, jog tai – svarbus dalykas. Laikas, praleistas kartu su mažiausiuoju šeimos nariu, yra iš tiesų ypatingas: turite galimybę stebėti, kaip vaikas susidorojo su šia užduotimi, kaip kas kartą vis užtikrinčiau ir užtikrinčiau važiuoja šia transporto priemone.

Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas naudos aspektas, kurį suteikia balansinis dviratukas: paprastai tokiu dviratuku yra važiuojama gryname ore. Na, o buvimas gryname ore yra labai naudingas ne tik mažyliui, bet ir jį lydinčiam asmeniui: atsipalaiduojama, valomos mintys, pailsi protas, pamirštami kasdieniai rūpesčiai.

Nors važiavimui balansiniu dviratuku idealiai tinka sodas ar kiemas, nemaža dalis šiam tikslui pasirenka ir viešas erdves, pavyzdžiui, vaikų žaidimų aikšteles ar parkus. Reikia pastebėti, jog tai yra puikios vietos sutikti žmonių, su kuriais pažintis peraugs į ilgas bei nuoširdžias draugystes: vaikučiai gali susipažinti su savo bendraamžiais, o mamytės ar tėveliais – su kitų atžalų tėveliais bei dalintis naudinga informacija.

Kaip matyti, balansinis dviratukas dovanoja ne tik iš pirmo žvilgsnio pastebimą naudą, bet ir tą, kurios privalumai bus pastebimi tik po tam tikro laiko tarpo.

One thought on “Balansinis dviratukas atneša ir iš pirmo žvilgsnio nepastebimos naudos

  1. Lavinant balansą stiprėja giluminiai žmogaus raumenys, todėl tai privaloma lavinti nuo mažens. O tokie dviratukai labai gerai vaikams, ir pramoga, ir nauda. Tik būtinai prižiūrėkite vaiką, kai važiuoja su dviratuku, užstumkite stumdomus kiemo vartus, kad netyčia neišvažiuotų į gatvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *