Ką saugo stipriausios durys

Saugios būsto durysKai Pietų Amerikoje gyvenančių žmonių lengvučius namelius saugo į durų titulą nepretenduojančios užtvaros, tai stipriausios durys saugoja kažką kito. Kam labiausiai praverčia pačios stipriausios durys (security doors)?

Pinigai

Joks turtingas namas nebus toks vertingas, kaip patys pinigai – tiesioginė galios forma, kurią gauna kiekvienas, pardavęs pavogtus turtus (jeigu kalbama apie įsilaužimą). Taigi, šarvuotos, pačios stipriausios durys, visų pirma, saugo pinigus, seifuose juos laikomus. Tokios durys gali būti tiek namuose, nedideliams seifams apsaugoti, tiek bankuose, kur iš tiesų saugomi tikri lobynai. Jeigu mitologijoje didžiausius turtus saugo drakonai ir slibinai, tai mūsų realybėje geriausią apsaugą atlieka patikimos durys ir veda į saugius kambarius (safe rooms).

Valstybiniai organai

Valstybiniai organai visada išlieka tas dalykas, kur taip pat yra daug didelių pavojų. Kova dėl valdžios verda įvairiausiomis priemonėmis, todėl valstybės asmenis kartais taip pat tenka labai stipriai apsaugoti. Taigi, normalu, kad ir institucijose, siekiant apsisaugoti ir išvengti galimų pavojų, galima taip pat pamatyti stiprias ir patikimas šarvuotas duris.

Prabangūs namai

Kartais žmonės sako, kad pinigus geriausia laikyti prie lauko durų, sudėtus į batus. Nes ten niekas tikrai neieškotų – visi turbūt bandytų ieškoti pinigų suslėptų į ten, kur visi slepia. Sudėtų į vokus ir priklijuotų po stalu, už paveikslo, susiūtų į sofos atlošus ir pan. Pinigai popieriniai, ir labai dažnai žmonės nebenori nieko tokio laikyti namuose, visą atsakomybę mieliau suteikia bankui ir pinigus laiko juose. Tačiau visgi mes galime atpažinti namus, kuriuose tikrai rastume daug materialių gėrybių. Tai gali būti įvairūs ir viešbučiai, ir vilos, ir didesni namai prestižiniuose rajonuose. Grįžtant prie minties apie turto saugumą ir jo laikymą neapsaugotą – dalis tiesos toje idėjoje yra. Žinoma, kad nesukeldami įtarimo apie esamas materialines gėrybes, sulauksime mažiau vagišių dėmesio. Tačiau ar verta gyventi visiškai neapsisaugojus, žinant, kad bet kokia nedidelį netektis būtų labai reikšminga?

Taigi, net ir individualiam būstui apsaugoti paprastai imamasi tokių priemonių kaip stiprių šarvuotų durų, grotuotų langų, gerų tvorų, signalizacijos, agresyvių šunų, lakstančių po visą teritoriją. Visa tai sukuria neprieinamumo įspūdį, tačiau iš tiesų tai ir užtikrina saugumą. Galbūt vagišiai vyks kitur, kur galėtų lengviau pasisavinti kažką, kas jiems nepriklauso, nei atlikdami šiuos nelengvus žygius. Šarvuotos bei seifo durys taip pat gali būti įvairių stiprumų ir lygių, priklausomai nuo to, ko labiausiai reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *