Ką turime žinoti apie granulinius katilus?

Kas yra medienos granulių katilas?

Tai ekologiška ir ekonomiška alternatyva naftos ir dujų katilams. Juose yra deginamos medienos granulės (gaminamos iš medienos atliekų). Taip yra suteikia šiluma namams. Jais yra prekiaujama visame pasaulyje. Veikimo principas toks pat kaip kitų katilų, tik tai yra ekologiškesnis ir pigesnis variantas. Namų šildymas mediena nėra naujovė, tačiau šiuo metu technologija yra pažangesnė ir efektyvesnė nei atviro židinio, o kuras yra ekologiškesnis.

Kodėl granulių katilai yra ekologiški?

Medienos granulės yra pagamintos iš medžio atliekų, todėl Jūs nedarote žalos iškirsdami medžius. Medienos atliekos negali būti niekur daugiau panaudotos, išskyrus granulių gamybai. Jos yra pagamintos iš suspaustų pjuvenų ir įvairių atraižų. Tai yra ekologiška, nes namų šildymui panaudojami tokie produktai, kurie šiaip būtų išmetami lauk. Granulės yra labai tankios, todėl suteikia aukštą degimo efektyvumą.

Kokius privalumus suteikia granuliniai katilai?

Pagrindiniai privalumai yra susiję su aplinkos išsaugojimu ir Jūsų pinigine.

Naudodami medienos granules, Jūs sumažinate atliekų kiekį ir naudojamą naftos ir dujų kiekį. Šilumos gamybai visame pasaulyje yra sunaudojama apie 41 procentas išmetamojo anglies dioksido kiekio. Kol kas tik 1 procentas šilumos yra gaminama iš atsinaujinančių išteklių, todėl šis būdas turi būti po truputį diegiamas visuose namuose.

Taip pat Jūs pastebėsite, kad pradėję šildyti namus medienos granulėmis, susitaupo pinigai. Kadangi medienos granulės yra perdirbtas produktas – jos yra pigesnės už naftą ir dujas.

Kiti granulinių katilų privalumai:

  • Lengva naudotis ir prižiūrėti;
  • Mažos eksploatacinės išlaidos;
  • Ilgas tarnavimas;
  • Galimas konvertavimas į įvairių formų energiją.

Ką reikia žinoti prieš perkant granulinį katilą?

  • Jei netoli katilo yra rūkymo zona, ją reikės apriboti;
  • Namas turi turėti kaminą arba dūmtraukį. Tai turi būti statoma už katilo. Jei namas yra naujos statybos, problemų nebus, tačiau, jei pastatas yra senas, gali kilti šiek tiek problemų dėl montavimo.
  • Įrangai reikės turėti pakankamai laisvos vietos: plotis bus maždaug 2×3 metrai, aukštis – 1,5 metro.

One thought on “Ką turime žinoti apie granulinius katilus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *