Kaip gydyti nuospaudas?

Jei dar nežinojote, nuospauda yra sukietėjusi ir sustangrėjusi odos vieta. Dažniausiai nuospaudos atsiranda ant plaštakų ir pėdų. Taip yra todėl, kad nuospauda atsiranda nuo per didelės trinties ir spaudimo, o būtent pėdos ir plaštakos tokiose situacijose atsiduria dažniausiai. Organizmas suformuoja nuospaudas tam, jog apsaugot minkštuosius audinius nuo didesnių pažeidimų.

Su nuospaudomis susiduria dažnas – gitaristai visuomet turi sukietėjusią pirštų pagalvėlių odą, sunkų fizinį darbą dirbantys žmonės dažniausiai turi bent keletą nuospaudų ant delnų, daug vaikštantys ir tinkamai nepasirenkantys avalynės dažnai susiduria su nuospaudomis ant pado ir kojos pirštų. Žinoma, nuospaudos yra labai nemalonu, tačiau tai tikrai ne pasaulio pabaiga. Ypač žinant tai, jog egzistuoja daugybė praktinių patarimų, kaip išvengti nuospaudų arba kaip susitvarkyti jau turimas nuospaudas. Būtent jais su jumis šiandien ir pasidalinsime.

Nuospaudų gydymasPirmas ir tikriausiai elementariausias dalykas – mirkykite nuospauda vandenyje. Vanduo itin gerai suminkština odą, o kadangi nuospauda yra ne kas kita kaip sukietėjusi oda, tai turėtų būti pats pirmutinis jūsų veiksmas. Be to, nerekomenduojame lupti negyvos odos nuo nuospaudos anksčiau laiko – taip galite nulupti per daug odos ir sukelti kraujavimą bei skausmą, o galbūt netgi prisišaukti infekciją.

Jei vien tik vanduo nepadeda, turėtumėte užsukti į vaistinę arba kosmetikos parduotuvę ir įsigyti drėkinamojo kremo arba losjono. Jei kiekvieną dieną patepsite pažeistą vietą drėkinamųjų savybių turinčiu preparatu, po kurio laiko tikrai pajausite pagerėjimą.

Norint apsaugoti savo kojas nuo nuospaudų, egzistuoja keletas paprastų taisyklių. Kadangi nuospauda susidaro nuo trinties ir spaudimo, pasirūpinkite, jog jo nebūtų. Labai svarbu išsirinkti tinkamo dydžio ir formos batus bei vidpadžius. Šiais laikais, kai daugelį prekių perkame internetu, tai padaryti gali būti kiek sudėtinga, bet jokiais būdais nesitaikstykite su avalyne kuri yra jums per maža arba per didelė. Taip pat, labai svarbu reguliariai kirpti kojų nagus. Ilgi kojų nagai gali sukurti įtampą batuose, kurie įprastai yra jums tinkamo dydžio, todėl nepamirškite jais pasirūpinti. Na, o jei jau nutiko taip, kad nuospaudos neišvengėte, į pagalbą pasitelkite mūsų jau anksčiau paminėtus patarimus ir papildomas priemones – pvz. pleistrus nuo nuospaudų. Pleistrai nuo nuospaudų gali būti surandami daugelyje vaistinių. Jie yra panašūs į įprastinius pleistrus, tačiau skiriasi tuo, jog turi silikoninę pagalvėlę ir drėkinamąsias savybes, todėl padės jums išvengti skausmo ir greičiau atsikratyti nuospauda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *